ראשי > כללי > ערעור על החלטות המרב"ד

ערעור על החלטות המרב"ד

תפקידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המרב"ד הוא גוף ממשלתי הקפוף למשרד הבריאות, והוא אמון על שלושה תחומים מרכזיים. ראשית, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים רשאי להמליץ לרשות הרישוי על כשירות רפואית לנהיגה לפי סוג רכב מנועי לאחר שאלו דווחו או דיווחו עצמאית על עצמם למכון, בהתאם להגדרות של המכון. לאחר החלטה זו על הנהג יכול להגיש ערעור על החלטת המרב"ד. התפקיד השני הוא מתן ייעוץ רפואי מקצועי לגופים תעסוקתיים. שלישית, המכון אחראי על התאמת כלי רכב ואביזרי נהיגה ייחודיים המותאמים במיוחד בעבור נהגים נכים ולאור מגבלותיהם הפיזיות.

אוכלוסיות רלוונטיות שעניין כשירותם ייבדק במכון

אוכלוסיות מסוימות ידווחו, או ייאלצו לדווח באופן עצמאי על עצמם בפני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים וכך ידונו בכשירותם כנהגים במסגרת המכון. ביניהם, מבקשי רישיון נהיגה לרכב ציבורי ומשא כבד, עבריני תנועה או נהגים לאחר תום שלילה, נהגים שהיו מעורבים בתאונות דרכים, נכי משרד הביטחון, משתמשי סמים או אלכוהול שדווחו על ידי משרד הרישוי או משטרת ישראל, נהגים המדווחים לפי חובת דיווח רפואי, מחזיקי או מבקשי רישיון עם בעיות בריאותיות, נהגים המופנים על ידי רשות הרישוי למכון בשל גילם, נכים לפי ביטוח לאומי ועוד. יש לציין כי קביעתה של הועדה אינה סופית והנהג יכול להגיש ערעור על החלטות המרב"ד.

תהליך בדיקת הכשירות במכון

ראשית, יזומן המבקש או בעל הרישיון לבדיקה, במידה ואכן דווח עליו ממקור חיצוני. ייתכן וייאלץ הנבדק גם לעבור בדיקות משלימות נוספות וזאת בהוראת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. החלטת המכון שידון בתוצאות הבדיקות מוגדרת כהמלצה בלבד לרשות הרישוי. המלצת המכון הינה חוות הדעת המקצועית על בסיסה מחליטה רשות הרישוי את כשירותו הרפואית לנהיגה של אדם ולה משמעותית גדולה. לנבדק ישנה אפשרות, במידה ואינו מסכים עם אופי ההמלצה של המכון להגיש ערעור על החלטות המרב"ד בפני וועדת הערר שבתל השומר.

מודעות פרסומת
:קטגוריותכללי
  1. עדיין אין תגובות.
  1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: